JALOVI DINAMO NIJE USPIO PROBITI ZAPREŠIĆANE: / Modri protiv hrabrog Intera ostali bez tri boda i dvojice igrača

Image

Utakmica u Zaprešiću između Dinama i Intera je bila pod upitnikom zbog kišovitog vremena, ali ipak se odigrala po lošem terenu.

31.3.2018.
20:49
Goran Stanzl/PIXSELL
VOYO logo

U posljednjoj utakmici 27. kola Prve HNL Dinamo je na gostovanju u Zaprešiću osvojio samo bod odigravši s Interom 0-0, te je prednost vodeće momčadi domaćeg prvenstva u odnosu na drugoplasirani Hajduk ostala osam bodova, jer su i Splićani u subotu na Poljudu remizirali s Rijekom 1-1.

BEZ POBJEDNIKA U LUDOM JADRANSKOM DERBIJU: Caktaš iz kaznenog udarca donio Hajduku bod protiv Rijeke

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Unatoč terenskoj nadmoći, većem posjedu lopte i prilikama koje su stvarali izabranici Nikole Jurčevića, Dinamo nije uspio postići pogodak koji bi mu donio 19. prvenstvenu pobjedu u ovoj sezoni. U prvom poluvremenu najbolje su prilike propustili Dani Olmo i Mario Gavranović.

Image

DINAMO BEZ POBJEDE U ZAPREŠIĆU: Samir Toplak i Nikola Jurčević prijateljski podijelili bodove

Image

Ćorić imao dobar pokušaj

U drugom dijelu najbliži je pogotku bio Ante Ćorić, koji je u 82. minuti precizno i snažno pucao iz slobodnog udarca, ali je Interov vratar Ante Mrmić uspio loptu izvući ispod grede. Na teškom, kišom natopljenom terenu, Dinamo nije uspio graditi tečne napade, a Interu je bilo nešto lakše braniti pa je momčad Samira Toplaka uspjela u svojoj misiji i vodeću momčad ostavila bez pobjede. Osim što su ostali bez tri boda Modri će ovu utakmicu pamtiti po ozljedama Gojaka i Leškovića.

Utakmicu na stadionu u ŠRC Zaprešić pratilo je oko 700 gledatelja, a sudio je Bruno Marić iz Daruvara.

Nakon 27. kola Dinamo je vodeći sa 60 bodova. Drugi je Hajduk sa 52, a treća Rijeka sa 51 bodom. Četvrti Osijek ima 45, a peti Inter 35 bodova. Predzadnja je Cibalia sa 21 bodom, a zadnji Rudeš ima 20.

TIJEK SUSRETA

Inter Zaprešić - Dinamo 0-0

Inter: Mrmić - Bosec, Grgić, Komorski, Mamić - Mazalović, Šarić - Vukčević, Rak, Postonjski - V. Blažević Dinamo: Livaković - Stojanović, Lešković, Rrahmani, Lecjaks - Ademi, Gojak - Hajrović, Fiolić, Olmo - Gavranović

90+4' Kraj utakmice! Inter je izborio bod protiv Dinama

82' Ćorić je pucao iz slobodnog udarca, ali sjajno je izvukao loptu ispod prečke Mrmić

81' Još je deset minuta do kraja utakmice, a Dinamo je veoma malo pokazao u drugom dijelu

75' Nema puno uzbuđenja u utakmici, Inter dobro parira gostima

65' Umjesto Gojaka je ušao Ćorić

61' Vukčević je pokušao za Inter iskosa, ali lopta je otišla iznad gola

48' Dobra prilika Dinama odmah na početku drugog dijela. Hajrović je povukao kontru, Gavranović je dobro pucao u lijevu kut protivničkog gola, ali Mrmić sjajno reagira

46' Počelo je drugo poluvrijeme

45' Nema golova nakon prvog dijela!

38' Zaprijetio je Hajrović, ali zgoditka nema. Pokušao je iznenaditi vratara domaćina iz slobodnog udarca

25' Olmo je pucao, ali Mamić je obranio njegov udarac. Dinamo je bolja momčad, pritišće, ali nema gola

10' Igra se otvoreno s obje strane. Ali nema golova

1' Počela je utakmica

"Smatram kako nam Dinamo dolazi u najboljem trenutku. Mi smo u vrhunskom tonusu, puni samopouzdanja, a njima je pola momčadi po raznim reprezentacijama", rekao je trener Intera Samir Toplak uoči utakmice.

Njegovu momčad pohvalio je trener Dinama Jurčević.

"Pratim Inter duže vrijeme. Riječ je o klubu koji ima kontinuitet. Vidi se da je Samir Toplak već duže vrijeme na klupi i da je riječ o kvalitetnom i uspješnom treneru koji drži klub u stabilnim vodama s redovitim pogledom prema gore. Pogledao sam nekoliko njihovih utakmica, nanizali su dvije pobjede i remi s Osijekom što im je donijelo dozu samopouzdanja pred sudar s nama. Inter ima kvalitetan kadar s nekoliko pojedinaca koji su prošli školu Dinama i siguran sam da nam neće biti lako u Zaprešiću", primijetio je Jurčević.